Queer filmový festival Mezipatra [ARCHIV WEBU 2000–2012] - Zajímavosti

logo Mezipater

Mezipatra 2006

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Zajímavosti

Rozhovory, články, recenze, aktuality.

prague fringePrague Fringe - dychtivě očekávaný maraton divadla, tance, komedie a hudby z celého světa vypukne již 28. května a poběží po 9 dní. Na festivalu Fringe se v Česku poprvé představili Topping and Butch, známí jako netradiční učitelé angličtiny v pořadu Q. Jako každý rok, i letos je na programu výjimečné queer představení.

Film o lásce dvou gayů a počátcích homosexuálního hnutí nabídne v pátek 21. května slovenský Filmový festival inakosti. Ve Štúdiu 12  v Bratislavě začne v 18 hodin Zahřívací podvečer FFi. Promítat se bude film Stonewall.

20101101-000844-saskia-bazi-img_4055b-720Jen co dnes odbije půlnoc, má svátek Saskie – a Mezipatra začnou na high! hi! party v Muzejce rozdávat unikátní placky s portrétem Saskie Burešové z České televize. Nepropásněte šanci mít cool placku a doražte včas, zásoby jsou omezené!

Natáčení znělky MezipaterZveme všechny příznivce festivalu Mezipatra k natáčení znělky Mezipater 2010. 10. 7. v 15 hodin před budovou Karlin Studios v Praze propukne festivalový piknik-happening spojený s natáčením znělky pod vedením česko-slovenského umělce RADIMA LABUDY.

qffpf_011STUD Brno, organizátor QFF Mezipatra, vám přeje šťastné a veselé.
Těšíme se na viděnou v listopadu 2011!

Dnes večer ve 20.15 Mezipatra vyvrcholí udělením cen na slavnostním zakončení v kině Lucerna. Po ceremoniálu, který moderuje homocelebrita Barbora Hacsi, proběhne premiéra filmu Imaginární lásky za účasti představitele jedné z hlavních rolí, herce Nielse Schneidera. Po slavnostním zakončení vás zveme na Imaginární párty, na které hrají Navigators, Pražský salónní orchestr a Urxin Sisters. Od 22:30 v Mramorovém sále Lucerny (nad kinem).

Láska je láska – to je téma soutěže pro amatérské fotografky a fotografy, kterou vyhlásila slovenská Iniciatíva Inakosť v rámci Filmového festivalu inakosti 2010. Cílem je zachytit život lesbických a gay párů v různých podobách. Soutěž potrvá od 1. května do 15. července.

Filmový festival inakosti pripravil na 21. maja Zahrievací podvečer FFi, počas ktorého sa bude premietat oceňovaný film Stonewall. Týmto chce Filmovy festival inakosti podporit Duhový PRIDE Bratislava 2010.

Mezipatra vás zvou na výjimečný koncert Baby Dee z Clevelandu v Ohiu, který proběhne 30. října v Malostranské besedě v Praze. Pořádají Scrape Sound a KYEO ve spolupráci s hudebním magazínem FULLMOON.

babydee3

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2006

Mezipatra 2006

  • Diváci: 10 500
  • Projekce: 85
  • Doprovodné akce: 26
  • Filmy: 70
  • Web: 26 500 návštěv
  • Ozvěny: Český Těšín

Ocenění 2006