Mezipatra Queer Film Festival [WEB ARCHIVE 2000--2012] - Nevyléčitelní (BRNO)

logo Mezipater

Mezipatra 2005

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Nevyléčitelní (BRNO)

Představení DIVA Production Bratislava

Autor: Christopher Durang
Překlad: Oľga Ruppeldtová
Režie: Michal Spišák
Obsazení: Csongor Kassai, Viktor Horján, Helena Krajčiová, Lenka Barilíková, Kamil Mikulčík a Jozef Kapec

www.g-studio.cz

  • Divadlo G-STUDIO, Kounicova 22 - Stadion, Brno, 7. 11., 19:00

PŘEDSTAVENÍ BYLO ZRUŠENO

 

Místy bláznivá, místy lyrická americká komedie Nevyléčitelní (Beyond Therapy) vypráví o hledání "normálního" vztahu, což může být, nemáte-li toho správného psychiatra, velmi komplikované. Hra, v níž se představí reprezentativní sestava mladých komediálních herců z různých slovenských divadel (Radošinské naivné divadlo, Slovenské národné divadlo, Nová scéna), řeší homosexuální a bisexuální vztahové problémy.

Hlavní hrdinové jsou nespokojeni se svým životem, chtějí dosáhnout změny, seznamují se na inzerát a řeší své problémy u psychoterapeutů, kteří by častokrát sami potřebovali psychiatrickou pomoc. Hnacím motorem jejich konání je obrovská touha po překonání odcizení, po sblížení, po získání opory v blízkém člověku. Ironickým vyzněním hry je trpké poznání hlavní hrdinky, že je lepší spokojit se s málem, jež reálně existuje, než celý život žít ve vysněné představě, která se nikdy nenaplní. To vše na pozadí vtipných dialogů a v provedení mladých slovenských herců obdařených komediálním hereckým talentem a schopností vdechnout postavám život a vtip.

Hra Nevyléčitelní ("Beyond Therapy") byla poprvé uvedena v lednu 1981 ve Phoenix Theatre na Off-Broadway v režii Jerryho Zakse.

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2005

Mezipatra 2005

  • Diváci: 8 500
  • Projekce: 60
  • Doprovodné akce: 20
  • Filmy: 58
  • Ozvěny: Český Těšín

Ocenění 2005