Mezipatra Queer Film Festival [WEB ARCHIVE 2000--2012] - Česká televize, 1.11. 2011

logo Mezipater

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Česká televize, 1.11. 2011

ct"Na webovém speciálu ČT rozhodněte o Divácké ceně festivalu Mezipatra"

Česká televize je generálním mediálním partnerem 12. ročníku queer filmového festivalu Mezipatra (2.–8. 11. Brno, kina Art a Bakala; 10.–16. 11. Praha, kina Lucerna a Světozor) a podporuje ho především formou vysílání celostátní spotové kampaně. Hlasujte na webovém speciálu České televize k festivalu Mezipatra a rozhodněte o Divácké ceně.Praha/Brno - Cestování časem jako téma 12. ročníku si vybrali pořadatelé queer filmového festivalu Mezipatra. Vypraví se přitom nejen do minulosti, ale i do budoucnosti. Téma se odráží samozřejmě i na plakátech a festivalové znělce, kterou chtějí organizátoři představit 29. září v Brně a o den později v Praze.

Česká televize, 1.11. 2011 

 

 

Na internetovém speciálu České televize www.ceskatelevize.cz/mezipatra bude možnost zhlédnout přehlídku krátkých filmů prezentovaných na předchozím ročníku Mezipater. Webový speciál přinese také tradiční možnost hodnotit filmy letošní soutěže a udělit tak Diváckou cenu.

O festivalovém dění bude Česká televize informovat ve svých zpravodajských a kulturních pořadech a především prostřednictvím denních událostí, reportáží a rozhovorů Minuty z Mezipater od 10. do 16. 11. na ČT2: www.ceskatelevize.cz/program

Cílem přehlídky Mezipatra je poskytnout majoritní společnosti impuls k poznání lesbické, bisexuální a transgender kultury. Tématem letošního ročníku je cestování časem.

Party na zakončení pražské části festivalu s názvem Hell On Homolution spolupořádá queer magazín České televize – Q. Bude se konat 16. listopadu od 22:00 hodin v Klubu ON, Vinohradská 40, Praha 2. Vystoupí performeři a performerky studia Hell (body modification performance) Magnetic Moimir Papalescu a Johana (DJ set).

Queer magazín České televize – Q je alternativní průvodce současným queer světem. Týdeník (každé úterý po 22. hodině) o překonávání společenských stereotypů, neobvyklých láskách a životě mezi normalitou a výstředností. Otevírá diskuzi o tabuizovaných tématech i předsudcích v mezilidských vztazích.

Ladislav Šticha, tiskový mluvčí ČT

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2011

Mezipatra 2012

  • Praha: 8.-14. 11. 2012
    kina Lucerna // Světozor
  • Brno: 16.-22. 11. 2012
    kina Art // KRYT(ISŠA) // Multikulturni centrum STADEC

Ocenění 2011