Mezipatra Queer Film Festival [WEB ARCHIVE 2000--2012] - Program

logo Mezipater

Mezipatra 2006

head-2012

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Program

Festival:  BRNO //  PRAHA //  Echoes: OSTRAVA //  PLZEŇ //  OLOMOUC

.

Sál Břetislava Bakaly, Žerotínovo nám.

 

2. 11. - 8. 11. Berlin-Jogjakarta (vernissage 2. 11. at 18:00)
HaDivadlo, Alfa pasáž, Poštovská 8D

 

19.30 Saša (winner of Mezipatra 2010)

 

21.30 Minority Western (show for Mezipatra)
Sál Břetislava Bakaly, Žerotínovo nám. 6

 

18:00 Berlin-Jogjakarta (vernissage of exhibition)

 

20.30 Velvet Goldmine + festival opening

 

22.00 opening party
Moravská galerie, Uměleckoprůmyslové muzeum, Husova 14

 

16.30 Cyberqueers - gender, sexuality and new technologies (discussion Queer café, in Czech)
Sál Břetislava Bakaly, Žerotínovo nám. 6

 

18.00 Poison

 

21.00 Trigger
Art, Cihlářská 19

 

18.00 Utopians

 

21.00 An Englishman in New York
Art, malý sál, Cihlářská 19

 

21.00 Girls On The Move
Moravská galerie, Uměleckoprůmyslové muzeum, Husova 14

 

16.30 Queer Reading of Classic Czech/Czechoslovak Films of the 1950s to 1970s (discussion Queer café, in Czech)
Sál Břetislava Bakaly, Žerotínovo nám. 6

 

18.00 Orlando

 

21.00 Romeos

 

23.00 Family Complete
Art, Cihlářská 19

 

18.00 Far from Heaven

 

21.00 Kill the Habit
Art, malý sál, Cihlářská 19

 

21.00 Wild Sky
Moravská galerie, Uměleckoprůmyslové muzeum, Husova 14

 

16.00 Slash as a Contemporary Fan Culture Phenomenon (discussion Queer café, in Czech)
Sál Břetislava Bakaly, Žerotínovo nám. 6

 

14.00 Happy, Happy

 

16.00 So Hard to Forget

 

18.00 Gun Hill Road

 

21.00 Weekend
Art, Cihlářská 19

 

16.00 Forever's Gonna Start Tonight

 

18.00 Christopher and His Kind

 

21.00 Leading Ladies
Art, malý sál, Cihlářská 19

 

21.00 Two Men, One Room and That Dark Moment of Desire
Mju:z, Moravské nám. 15

 

20.00 Meziparty s Homoguru (party)
Moravská galerie, Uměleckoprůmyslové muzeum, Husova 14

 

16.30 Queer Tendencies in Star Trek (discussion Queer café, in Czech)
Sál Břetislava Bakaly, Žerotínovo nám. 6

 

14.00 The Kids Are All Right

 

16.00 Lost in the Crowd

 

18.00 Rent Boys

 

21.00 My Last Round
Art, Cihlářská 19

 

16.00 Swoon // PROGRAMME CHANGE

 

18.00 Mary Marie

 

21.00 The Night Watch
Art, malý sál, Cihlářská 19

 

21.00 Impossible Guys, Possible Loves
HaDivadlo, Alfa pasáž, Poštovská 8D

 

19.30 Divadlo Letí: Po Fredrikovi (gay monodrama)
Moravská galerie, Uměleckoprůmyslové muzeum, Husova 14

 

16.30 Todd & Tom & New Queer Cinema (discussion Queer café, in Czech)
Sál Břetislava Bakaly, Žerotínovo nám. 6

 

18.00 Safe

 

21.00 Break My Fall
Art, Cihlářská 19

 

18.00 The Sea Purple

 

21.00 Harvest
Art, malý sál, Cihlářská 19

 

21.00 The Bizzare, A Musical And Cinematic Dreams
Sál Břetislava Bakaly, Žerotínovo nám. 6

 

18.00 Savage Grace // PROGRAMME CHANGE

 

21.00 Handsome Harry

 

22.30 Tomino & Myslivec (Midi Lidi) (closing party)
Art, Cihlářská 19

 

18.00 The Valley of the Bees

 

21.00 Sex in an Epidemic
Art, malý sál, Cihlářská 19

 

21.00 Girls On The Move
CVČ Labyrint, Švermova 19, Brno-Bohunice

 

19.00 Studividlo: Rukojmí (theatre performance)

.

Kino Světozor, Vodičkova 41

 

10.11.-16.11. The Third Known Nest
Kino Lucerna, Vodičkova 36

 

18.00 Sasha

 

20.00 Velvet Goldmine + Prague opening

 

22.00 Glam rock by Urxin Sisters (opening party)
Q café, Opatovická 12

 

16.30 Slash as a Contemporary Fan Culture Phenomenon (discussion Queer café, in Czech)
Lucerna, Vodičkova 36

 

18.00 So Hard to Forget

 

20.45 Break My Fall
Světozor, Vodičkova 41

 

15.30 Happy, Happy

 

17.45 Forever's Gonna Start Tonight

 

20.30 Romeos
Světozor, malý sál, Vodičkova 41

 

20.45 Girls On The Move
FAMU, Smetanovo nábř. 2

 

14.30 Todd Haynes himself (masterclass, in English)
Q café, Opatovická 12

 

16.30 Queer Tendencies in Star Trek (discussion Queer café, in Czech)
Lucerna, Vodičkova 36

 

14.00 Happy, Happy

 

16.00 The Night Watch

 

18.00 Weekend

 

20.45 Trigger

 

23.00 Family Complete
Světozor, Vodičkova 41

 

13.15 Beginners

 

15.30 Savage Grace

 

17.45 Kill the Habit

 

20.30 Gun Hill Road
Světozor, malý sál, Vodičkova 41

 

20.45 The Bizzare, A Musical And Cinematic Dreams
Q café, Opatovická 12

 

16.30 Queer Reading of Classic Czech/Czechoslovak Films of the 1950s to 1970s (discussion Queer café, in Czech)
Lucerna, Vodičkova 36

 

14.00 3

 

16.00 Rent Boys

 

18.00 Harvest

 

20.45 My Last Round
Světozor, Vodičkova 41

 

13.15 Sex in an Epidemic

 

15.30 Christopher and His Kind

 

17.45 Mary Marie

 

20.30 Leading Ladies
Světozor, malý sál, Vodičkova 41

 

20.45 Two Men, One Room and That Dark Moment of Desire
Q café, Opatovická 12

 

16.30 Todd & Tom & New queer cinema (discussion Queer café, in Czech)
Lucerna, Vodičkova 36

 

18.00 Safe

 

22.30 Weekend

 

20.45 Lost in the Crowd
Světozor, Vodičkova 41

 

15.30 The Kids Are All Right

 

17.45 Utopians

 

20.30 Far from Heaven
Světozor, malý sál, Vodičkova 41 

 

20.45 Wild Sky
Academia bookstore, Václavské nám. 34

 

16.30 Homosexuality in the History of Czech Culture (preview of the book)
Lucerna, Vodičkova 36

 

18.00 Poison

 

20.45 Orlando
Světozor, Vodičkova 41

 

15.30 Impossible Guys, Possible Loves

 

17.45 The Valley of the Bees

 

20.30 Swoon
Lucerna, Vodičkova 36

 

18.00 An Englishman in New York

 

20.00 Handsome Harry + festival closing

 

22.30 Trigger
Světozor, Vodičkova 41

 

15.30 Two Men, One Room and That Dark Moment of Desire

 

17.45 The Sea Purple

 

20.30 Impossible Guys, Possible Loves
ON club, Vinohradská 40

 

23.00 HELL ON Homolution (closing party)

.

Regionálním organizátorem je Centrum kultury a vzdělávání Moravská Ostrava, příspěvková organizace.

Pondělí 14.11.

Klub Atlantik, Čs. legií 7, Ostrava 1

 

17.00 Queer Academy (přednáškový cyklus na téma queer život v Ostravě)
Minikino Kavárna, Kostelní 3, Moravská Ostrava

 

18.00 Pride a Visegrad? (přednáška s dokumenty o pochodech hrdosti)

 

19.30 Romeo a Romeo + slavnostní zahájení

 

20.00 Open Revolution Party

Úterý 15.11.

Klub Atlantik, Čs. legií 7, Ostrava 1

 

18.00 Kluci ze stanice ZOO
Minikino Kavárna, Kostelní 3, Ostrava 1

 

17.00 Krásný Harry

 

19.30 Jak zapomenout

 

22.00 Dědečku, jsi má femme fatale

Středa 16.11.

Klub Atlantik, Čs. legií 7, Ostrava 1

 

18.00 Tahle noc nikdy neskončí
Minikino Kavárna, Kostelní 3, Ostrava 1

 

17.00 Mé poslední kolo

 

19.30 Sklizeň

Rio City klub, Poděbradova 23, Ostrava

 

21.00 Mezipatra Final Party

.

Regionálním organizátorem je občanské sdružení PaNaMo.

Úterý 22.11.

Měšťanská beseda, kinosál

 

17.00 Povolení milovat (pásmo filmů s gay tématikou)

 

19.30 Sklizeň

Středa 23.11.

Měšťanská beseda, kinosál

 

17.00 Single Man

 

19.30 Single Man

Čtvrtek 24.11.

Kavárna Jabloň

 

20.00 Čítání lidu (knížky Za soumraku, Unisex ad.)

Sobota 26.11.

Divadlo Dialog

 

19.00 Divadlo Letí: Po Fredrikovi

Klub Míša

 

21.00 Závěrečná párty Ozvěn (projekce krátkých filmů, hudba, pití, zábava)

.

Regionálním organizátorem je občanské sdružení Pastiche Filmz

Pátek 25.11.

Předsálí Filmového sálu, Konvikt, 3. patro, Univerzitní 3

 

17.30 Ladislav Zikmund Lender: Queer kýč (přednáška Queer Café)

 

19.00 Oficiální zahájení a vernisáž výstavy OOO (Ohlédnutí olomouckých ozvěn)

Filmový sál, Konvikt, 3. patro, Univerzitní 3

 

20.00 Queer Cinestop (zábavná interaktivní soutěž)

Klub 15 Minut, Komenského 31

 

21.00 Lipstick&Moustache Party (zahajovací party)

Sobota 26.11.

Kavárna kina Metropol, Sokolská 572/25

 

16.00 Alžběta Možíšová: "I am a freak bitch, baby": queer a mainstreamová popkultura - opozice, nebo prostor pro subverzi? (přednáška a diskuze Queer Café)

Kino Metropol, Sokolská 572/25

 

18.00 Sklizeň

 

20.00 Happy, happy

Neděle 27.11.

Galerie U Mloka, Lafayettova 47/9

 

17.00 Lukáš Skupa: Queer čtení českých/československých filmů 50.-70. let (přednáška a diskuze Queer Café)

 

18.30 Adam Kotaška: Queer tendence ve Star Treku (přednáška Queer Café)

 

20.00 Star Trek: Druhá fáze - Oheň a krev (projekce navazující na předchozí přednášku, po projekci diskuze)

Pondělí 28.11.

Filmový sál, Konvikt, 3. patro, Univerzitní 3

 

19.00 Nemožní kluci, možné lásky

 

21.00 Tři holky a mrtvej dýler

Úterý 29.11.

Klub Vertigo, Univerzitní 6

 

18.30 Autorské čtení slash fiction (autorské čtení Queer Café)

Bar Diva, Pavelčákova 17

 

21.00 After party olomouckých ozvěn

.

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2006

Mezipatra 2006

  • Diváci: 10 500
  • Projekce: 85
  • Doprovodné akce: 26
  • Filmy: 70
  • Web: 26 500 návštěv
  • Ozvěny: Český Těšín

Ocenění 2006