Mezipatra Queer Film Festival [WEB ARCHIVE 2000--2012] - Listopadový festivalový výhled

logo Mezipater

10. queer filmový festival Mezipatra 2009

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Listopadový festivalový výhled

indiefilm-091102-listopadovy festivalovy_sINDIEFILM.cz, 2. listopadu 2009

Jihlavou to nekončí! - Ač je dnešek posledním dnem Mezinárodního filmového festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě, je zároveň i prvním dnem nového měsíce, ve kterém se můžete vydat na následující filmové přehlídky, semináře a festivaly:

Mezipatra: 2. - 8. listopadu, Praha

Po své brněnské části (23. - 31. října) se na počátku listopadu queer filmový festival přesouvá do hlavního města, kde se bude odehrávat v kině Lucerna a Světozor. Jubilejní 10. ročník Mezipater (až do loňska s podtitulem Český gay & lesbický filmový festival) nabídne divákům okolo 100 filmů a udělí ocenění ve třech kategoriích: Nejlepší celovečerní hraný film (cena odborné poroty), Nejlepší krátký film (cena studentské poroty) a Divácká cena za nejlepší film. V hlavní části programu bude kromě soutěžních filmů (z bohaté nabídky doporučujeme například norský snímek Muž, který miloval Yngveho) uvedena retrospektiva britského režiséra a výtvarníka Dereka Jarmana, jehož tvorba byla silně ovlivněna renesanční estetikou. Jednotné vstupné na projekce je 95 Kč; permanentku sloužící jako poukázka na 7 vstupenek na libovolné projekce zakoupíte za 490 Kč.

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2009

Mezipatra 2009

  • Diváci: 12 500
  • Projekce: 89
  • Doprovodné akce: 24
  • Filmy: 100
  • Web: 50 500 návštěv
  • Ozvěny: Ostrava, Olomouc, Pardubice, Č.Budějovice

Ocenění 2009