Mezipatra Queer Film Festival [WEB ARCHIVE 2000--2012] - TZ: Mezipatra slaví v Brně a míří do Prahy

logo Mezipater

10. queer filmový festival Mezipatra 2009

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

TZ: Mezipatra slaví v Brně a míří do Prahy

Brno, 30.10.2009: V brněnském klubu Fléda zítra proběhne party Royal Celebration, která je slavnostní tečkou za první částí Mezipater. Je co slavit: tento týden navštívily Mezipatra 4 tisíce lidí, a další se začnou připojovat v Praze, kam se filmový festival v pondělí 2.11. přesouvá.


V Brně vytvořilo výbornou atmosféru zahájení festivalu, uváděné vtipnou a pohotovou moderátorkou magazínu Q z České televize Barborou Hacsi, což si užilo oproti loňsku dvojnásobné publikum zahajovacího večera. Dobrá atmosféra vydržela po celou dobu festivalu, divácky velmi oblíbeným se stal snímek Muž, který miloval Yngveho, jistě i díky skvělému soundtracku dokreslujícímu pozdní osmdesátá léta, a to od Cure až po norský punk. Hodně pozornosti si získal také film Tajemství o zakázaném lesbickém vztahu v ortodoxní židovské komunitě.  A své publikum získala i speciální rodinná nabídka s volnými vstupy pro dvě generace diváků a divaček filmů Transamerika a Patrik, věk 1,5, zobrazujících slasti a strasti rodičovství.

Rok od roku získávají Mezipatra větší publikum, letos v Brně to bylo i díky pestrému doprovodnému programu. Výstavy vzbudily velkou pozornost hned v začátku jejich instalace, a to již známou kontroverzí kolem přesunutí expozice Tělo, která zjitřila emoce návštěvníků a návštěvnic kavárny, uvyklých na klasické estetizované akty ve veřejném prostoru. Letos nezvykle hojný počet lidí přilákala i série diskusních přednášek v Café Daguerre, takže se Mezipatra do příštího ročníku chystají nabídku Queer Café rozšířit a zpřístupnit širšímu publiku.

Sobotní Royal Celebration party v brněnském klubu Fléda uctí svou návštěvou opravdoví králové z českých a švýcarských uskupení drag kings, tedy žen vystupujících v mužských identitách. V Brně nás tak čeká poslední tanec až do rána a v pondělí ve 20 hod se těšíme na viděnou v pražském kině Lucerna, kde se chystá ještě peprnější zahájení opět s excelující Barborou Hacsi.

 

Kontakt pro média: Tereza Hendlová

PR manažerka,

tel: +420 736 537 238

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Desátý ročník festivalu Mezipatra se uskuteční od 23. do 31. října v Brně a od 2. do 8. listopadu v Praze.

Záštitu nad festivalem převzali pan Václav Havel, MUDr. Pavel Bém (primátor hlavního města Prahy), Mgr. Michal Hašek (hejtman Jihomoravského kraje) a Mgr. Martin Ander, Ph.D. (náměstek primátora Statutárního města Brna).

Finanční podpora: Státní fond ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie, Ministerstvo kultury ČR, Ministerstvo zdravotnictví ČR, Hlavní město Praha, Česko-německý fond budoucnosti, Goethe-Institut Praha, Francouzské velvyslanectví, Instituto Cervantes, Velvyslanectví Státu Izrael, zastupitelé města Brna za Stranu zelených a Brno 2006

Generální mediální partner: Česká televize   ///   Hlavní mediální partner: Český rozhlas 1 Radiožurnál
Mediální partneři: MF Dnes, Metropolis, Cinepur, Radio 1, Rádio Krokodýl, Free Radio, Nový prostor, Cinema, Prague Daily Monitor, Colour Planet, Anopress IT, iBoys.cz, Gaynet.cz, Railreklam, Libimseti.cz, Juturn Media, Snip & Co, Screenet

Sponzoři: Hotel Pinot, Penzion Arco, MKM jazyková škola, Hotel Slovan Brno, Living..., Friends, Outcafé, Studio Henri, LUVR, Copy General, Duhová čajovna, Sauna Las Palmas, Red Cat club, Restaurace Áčko, Gibon club, Pivnice U Emila, Studio Metropolis, Artemiss.cz, Fazamakeup.cz

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2009

Mezipatra 2009

  • Diváci: 12 500
  • Projekce: 89
  • Doprovodné akce: 24
  • Filmy: 100
  • Web: 50 500 návštěv
  • Ozvěny: Ostrava, Olomouc, Pardubice, Č.Budějovice

Ocenění 2009