Mezipatra Queer Film Festival [WEB ARCHIVE 2000--2012] - TZ: Mezipatra se chystají na Homolution party a vyhlášení cen

logo Mezipater

10. queer filmový festival Mezipatra 2009

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

TZ: Mezipatra se chystají na Homolution party a vyhlášení cen

Praha, 6.11.2009: Dnes proběhne největší party Mezipater v odsvěceném kostele Sacre Coeur na Praze 5. Večer se ponese v duchu homo evoluce od pravěku po queer postmodernu. Mezitím probíhá intenzivní rokování obou porot nad letošními soutěžními snímky, které vyvrcholí vyhlášením cen na nedělním slavnostním zakončení v kině Lucerna, kde budou oceněny filmy ve třech kategoriích: nejlepší celovečerní film, nejlepší krátkometrážní film a divácky nejoblíbenější film.

V hlavní porotě hodnotící celovečerní filmy zasedají James McKay z Velké Británie, producent zásadních filmů Dereka Jarmana, Jack Judith Halberstam, přední americká teoretička genderové a queer teorie, bratři Benjamin a Dominik Redingovi z Německa, režiséři kultovního filmu Oi! Warning a českou zástupkyní v porotě je Veronika Bednářová, redaktorka Reflexu. Porota vybírá z 12 soutěžních snímků ten, který dostane cenu za nejlepší celovečerní film letošního ročníku Mezipater.

Vedle odborné poroty zasedá také studentská porota, která hodnotí krátkometrážní snímky. Jejími členy a členkami jsou Jakub Šmíd, absolvent činohry na JAMU a student filmové režie na FAMU, Barbora Švarcová, studentka CAS na FAMU, Lucie Bakešová, studentka religionistiky na UK, Sára Šimků, studentka činoherní režie na JAMU, a Václav Kopecký, student ateliéru fotografie na Fakultě umění a designu na UJEP.

Poslední cena za divácky nejoblíbenější film je udělována na základě hlasování publika na webových stránkách festivalu.

Festivalovými cenami jsou kaleidoskopy od designérů Zdeňka Vacka a Daniela Pošty. Vyhlášení vítězných filmů proběhne v neděli 8. 11. ve 20 hod v kině Lucerna, s excelujícím moderátorským duem Barbarou Hacsi a Jiřím Zemanem Sönmezem. Po vyhlášení bude promítnut film Edward II. od Dereka Jarmana, kterému byla letos na Mezipatrech pořádána filmová retrospektiva.

 

Kontakt pro média: Tereza Hendlová
PR manažerka,
tel: +420 736 537 238
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Desátý ročník festivalu Mezipatra se uskuteční od 23. do 31. října v Brně a od 2. do 8. listopadu v Praze.

Záštitu nad festivalem převzali pan Václav Havel, MUDr. Pavel Bém (primátor hlavního města Prahy), Mgr. Michal Hašek (hejtman Jihomoravského kraje) a Mgr. Martin Ander, Ph.D. (náměstek primátora Statutárního města Brna).

Finanční podpora: Státní fond ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie, Ministerstvo kultury ČR, Ministerstvo zdravotnictví ČR, Hlavní město Praha, Česko-německý fond budoucnosti, Goethe-Institut Praha, Francouzské velvyslanectví, Instituto Cervantes, Velvyslanectví Státu Izrael, zastupitelé města Brna za Stranu zelených a Brno 2006

Generální mediální partner: Česká televize   ///   Hlavní mediální partner: Český rozhlas 1 Radiožurnál
Mediální partneři: MF Dnes, Metropolis, Cinepur, Radio 1, Rádio Krokodýl, Free Radio, Nový prostor, Cinema, Prague Daily Monitor, Colour Planet, Anopress IT, iBoys.cz, Gaynet.cz, Railreklam, Libimseti.cz, Juturn Media, Snip & Co, Screenet

Sponzoři: Hotel Pinot, Penzion Arco, MKM jazyková škola, Hotel Slovan Brno, Living..., Friends, Outcafé, Studio Henri, LUVR, Copy General, Duhová čajovna, Sauna Las Palmas, Red Cat club, Restaurace Áčko, Gibon club, Pivnice U Emila, Studio Metropolis, Artemiss.cz, Fazamakeup.cz

 

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2009

Mezipatra 2009

  • Diváci: 12 500
  • Projekce: 89
  • Doprovodné akce: 24
  • Filmy: 100
  • Web: 50 500 návštěv
  • Ozvěny: Ostrava, Olomouc, Pardubice, Č.Budějovice

Ocenění 2009