Mezipatra Queer Film Festival [WEB ARCHIVE 2000--2012] - Mezipatra přináší gay filmy on-line

logo Mezipater

9. český gay a lesbický filmový festival Mezipatra 2008

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Mezipatra přináší gay filmy on-line

summer.jpgBrno, 20.10.2008: Festival Mezipatra letos využívá internetový prostor k prezentaci gay a lesbického filmu i k podpoře amatérské tvorby. Ve spolupráci s Českou televizí Mezipatra spustila internetový speciál na webu ČT - lze tam zhlédnout krátké filmy a hlasovat pro nejlepší divácký film. Na Stream.cz běží soutěž „Mezi/muži, mezi/ženy“ pro kreativní diváky.

Už druhý rok funguje díky mediálnímu partnerství Mezipater a České televize webový speciál na adrese http://www.ceskatelevize.cz/mezipatra/. Speciál slouží především divákům, kteří chtějí hlasováním udělit Diváckou cenu filmu z aktuální festivalové soutěžní nabídky. Pro ty, kteří nemůžou zajít na Mezipatra přímo do kina, ať už z jakéhokoliv důvodu, jsme na těchto stránkách poskytli k zhlédnutí 10 krátkých filmů. Diváci tak mohou i z tepla svého domova ochutnat alespoň vybrané krátké filmy z předešlého ročníku festivalu. Filmy bude možné formou streamingu zdarma zhlédnout až do konce listopadu.

Mezipatra reagují na obrovskou demokratizaci v přístupu k vytváření a sdílení audiovizuálních výtvorů a vyzývají všechny kreativce a tvořily, amatéry i profesionály, aby přispěli svým dílkem do soutěže, která probíhá na internetové televizi Stream.cz. Stačí natočit jakýmkoliv způsobem a stylem tříminutové video na téma „Mezi/muži, mezi/ženy“ a vložit ho na webové stránky Stream.cz. Nejlepší kusy promítneme 6. 11. 2008 na zahájení pražské části 9. ročníku gay a lesbického filmového festivalu Mezipatra a budou k vidění i na úvodní stránce Stream.cz. Cílem výzvy je podpořit amatérské filmaře a přispět k tvorbě audiovizuálních děl s gay a lesbickou tématikou.


Kontakt pro média:

  • Kateřina Horčicová, tel: 608 508 038
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 
  • www.mezipatra.cz

 

Záštita: Václav Havel, MUDr. Džamila Stehlíková (ministryně pro lidská práva a národnostní menšiny), Mgr. Václav Jehlička (ministr kultury), RNDr. Jitka Seitlová (zástupkyně veřejného ochránce práv), MUDr. Pavel Bém (primátor hlavního města Prahy).

Finanční podpora: Státní fond ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie, Ministerstvo kultury ČR, Ministerstvo zdravotnictví ČR, Česko-německý fond budoucnosti, Hlavní město Praha, Statutární město Brno, Goethe Institut, Velvyslanectví USA, Velvyslanectví Švýcarské konfederace, Francouzské velvyslanectví, Instituto Cervantes, Velvyslanectví Státu Izrael

Generální mediální partner: Česká televize

Hlavní mediální partner: Český rozhlas 1 Radiožurnál

Mediální partneři: MF Dnes, Respekt, Metropolis, Rádio 1, Rádio Krokodýl, Rádio Free, Cinepur, A2, Nový prostor, Colour Planet, iBoys.cz, ČeskéNoviny.cz, Stream.cz, 004.cz, BengáLes.cz, Líbímseti.cz, SNIP & CO, Newton Media, Railreklam, Dopravní podnik hl. m. Prahy

Partner pražského zahájení: Kinobarrandov.tv

Sponzoři: Hotel Veronský dům, Pension Arco, MKM jazyková škola, Hotel Slovan Brno, Living..., Friends, Outcafé, Orange Club, Sauna David, Studio Henri, Termix club, Cestovní agentura Lionel, Copy General, Café Sausalito, Sauna Las Palmas, Red Cat, Restaurace Áčko, Gibon club, King’s club, Pivnice U Emila, Střihoruký Edward, Eallin Studio, Filmochod

FaLang translation system by Faboba

Znělka 2008

Mezipatra 2008

  • Diváci: 11 000
  • Projekce: 95
  • Doprovodné akce: 30
  • Filmy: 62
  • Web: 32 500 návštěv
  • Ozvěny: Olomouc, Bratislava, České Budějovice, Český Těšín

Ocenění 2008