Mezipatra Queer Film Festival [WEB ARCHIVE 2000--2012] - Mezipatra žijí životem po i v Praze...

logo Mezipater

9. český gay a lesbický filmový festival Mezipatra 2008

CO JE QUEER?

Queer osvobozuje od tradič- ního vnímání sexuálních a genderových identit založe- ných na neměnných katego- riích muž / žena, hetero-sexuální / homosexuální.

Mezipatra žijí životem po i v Praze...

Praha 4.11.: Velký přesun devátého ročníku gay a lesbického filmového festivalu Mezipatra z Moravské metropole do hlavního měste se uskuteční již tento čtvrtek. Slavnostní zahájení pražské části festivalu proběhne v Lucerně 6.11. od 20:00. Motto letošního festivalu zní: „Život po...“.

Zahajovací filmem je francouzský muzikál Písně o lásce (Chansons d’amour, r. Christophe Honoré), který získal francouzskou národní filmovou cenu César za nejlepší hudbu a byl zařazen do soutěže v MFF Cannes. Tento snímek mají diváci festivalu šanci vidět ještě v pondělí 10.11. ve Velkém sále kina Světozor.

Večerem provází hvězdy letošní festivalové znělky.

Na diváky pak v kinosále v Lucerně a ve Velkém sále kina Světozor čeká přehlídka dalších 61 filmů s gay, lesbickou, bisexuální a transgender tématikou. Program festivalu doplní i diskuse, výstavy, divadlení představení a parties.

Zahajovácí večírek ve velkém stylu!

Zahajovací party v Praze se zcela poprvé odehraje v naprosto nečekaném prostoru – v Mramorovém sále Lucerny. Party ve velkém stylu podpoří DJs Lumiere a Sound Tropez, vokály Charlie One, módní přehlídka a dekorace od Josefa Čechoty, modelové Jaro model Management a Lady Crystal performance. To vše čeká na návštěvníky festivalu čeká 6.11. od 22:00 hod.

Vstup 100 Kč. S lístkem do kina vstup 50 Kč. S pozvánkou vstup zdarma.

 • Kontakt pro média:
  Kateřina Horčicová
  tel: 608 508 038
  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  www.mezipatra.cz
FaLang translation system by Faboba

Znělka 2008

Mezipatra 2008

 • Diváci: 11 000
 • Projekce: 95
 • Doprovodné akce: 30
 • Filmy: 62
 • Web: 32 500 návštěv
 • Ozvěny: Olomouc, Bratislava, České Budějovice, Český Těšín

Ocenění 2008